Реклама

NASA випробувало магнітну левітацію на лабораторних мишах

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 21 January 2011

миша левітаціяВчені з NASA створили магнітне поле достатньої сили, щоб змусити лабораторну мишу левітувати над поверхнею. Це такий же великий прорив, як левітуюча дошка із кінофільму «Назад у Майбутнє».

Вчені з лабораторії Реактивної тяги, Каліфорнія, створили надпровідний магніт, що здатний згенерувати достатньо енергії, щоб відірвати тварину розміром з пацюка від підлоги. До цього експерименти проводилися із тваринами поменше: жабами та жуками, це перший раз коли подібний підхід змусив відірвати від землі таку велику тварину. Магніт виштовхує воду всередині миші вгору, змушуючи її (мишу) парити. (Насправді не саму воду, магнітне поле взаємодіє з іонами солі та інших мінералів у крові миші).

Дивним фактом є те, що створений магніт, працює при кімнатній температурі (вірніше місце, де перебуває миша має кімнатну температуру, а не сам магніт) — такого раніше не вдавалось домогтися.

mysha_levitatsiya_big

Але миша була «на підйомі» у всіх значеннях. Як розповів дослідник Янмінг Чі: «перша миша стала смикатися, і внаслідок цього почала обертатися, і, так як тертя практично відсутнє, вона могла обертатись все швидше й швидше, що ще більше лякало її. Тому наступній миші дали заспокійливого, і політ їй сподобався».

 

 

За матеріалами: physicum.com