Реклама

Оксид графену ефективно очищує радіоактивно забруднену воду

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Friday, 18 January 2013

очищення радіоактивної водиВидалення радіоактивних матеріалів із забрудненої води є складним з технічної точки зору завданням, що дуже наочно продемонструвала аварія, що відбулася на японській атомній електростанції Фукусіма. Але у майбутньому стане можливим більш легко долати наслідки радіоактивного забруднення завдяки спільній роботі вчених з Московського державного університету імені Ломоносова та університету Райс у Г'юстоні, які виявили, що частинки окису графена, поміщені у забруднену воду, адсорбують іони радіоактивних матеріалів і збиваються у тверді щільні утвори, які залишається лише зібрати механічним способом і позбутися від них.

В даний час для очищення води від радіоактивного забруднення використовуються складні установки, в яких застосовують бентонітові глини, активоване вугілля та інші хімічні препарати. Але використання частинок окису графена дозволяє проводити очищення води набагато більш ефективно. Велика площа поверхні плоских частинок окису графена дозволяє кожній частці адсорбувати більшу кількість токсичних іонів, весь процес очищення займає всього кілька хвилин часу. 

Під час проведення тестових випробувань мікроскопічні пластинки оксиду графену, що мають товщину в один атом, були додані у воду, що містить солі урану і плутонію, поряд із солями кальцію і натрію, які, як показували попередні експерименти, здійснювали негативний вплив на адсорбуючі властивості оксиду графену. Тим не менш, добавка з оксиду графену змогла "швидко зібрати у щільні утвори всі наявні токсини, незалежно від температури і показника pH-фактора води".

оксид графену

"Для того, щоб очистити величезні басейни з радіоактивною водою, такі як на Фукусімі, потрібно додати у воду достатню кількість окису графена і відфільтрувати утворену після цього тверду речовину. Такий метод дозволяє позбутися не тільки від твердих частинок радіоактивних матеріалів, але і від іонів радіоактивних речовин, що знаходяться у воді у розчиненому стані "- розповідає Джеймс Тур (James Tour), вчений-хімік з університету Райс, який проводив дослідження разом із москвичем Степаном Калмиковим, -" Після фільтрації залишається тільки спалити зібраний матеріал. Окис графена горить дуже інтенсивно і швидко, не залишаючи ніякого залишку. В результаті залишаються лише радіоактивні матеріали, які можна утилізувати або використовувати повторно".

Поряд з використанням технології очищення для ліквідації аварій на ядерних об'єктах, вважають дослідники, дану технологію очищення можна використовувати для ефективного видалення радіоактивних матеріалів, з якими стикаються у промисловості на деяких етапах переробки руд деяких рідкоземельних металів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org