Реклама

Розроблено електродвигун, який не містить рідкоземельних металів

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 05 August 2011

електродвигунВчені з Токійського університету повідомили про створення ними мотору для електричних машин, який не містить так званих рідкоземельних металів. Це дозволить значно знизити вартість виробництва електромобілів.

Рідкоземельні метали - це набір із сімнадцяти металів, які, незважаючи на свою назву, зустрічаються не так вже й рідко. Вони розосереджені по Землі, що робить їхній видобуток складним та дорогим. Японія на даний час гостро залежить від поставок рідкоземельних металів для виробництва гібридних та електричних моторів, оскільки ця країна не має своїх запасів цих елементів і змушена імпортувати їх з інших країн, в основному з Китаю. При цьому все голосніше звучать звинувачення у зловживанні Китаєм своїм монопольним положенням. Це змусило японських вчених взятися за розробку моторів, які не вимагають для свого створення особливих властивостей, якими володіють рідкоземельні метали.

Дослідники повідомили про створення нового мотору, потужністю у 50 кВт із ККД в 95 відсотків. Він відноситься до типу "вентильних реактивних електродвигунів".

Команда, яку очолює ад'юнкт-професор Нобуказу Хоші, продемонструвала новий мотор на торговельній виставці Techno-Frontier 2011, яка проходила у Токіо минулого тижня. Зовні він виглядає як велика олов'яна коробка і не перевищує за розмірами мотор, який використовується у Toyota Prius. Вчені визнають той факт, що на даний момент їхній мотор не здатний створити такий самий крутний момент, як мотори сучасних електромобілів, і тому поки не може конкурувати з ними, але вони сподіваються на те, що наступні дослідження дозволять поліпшити його до прийнятного рівня. Також, існує проблема шуму та вібрації, але команда запевняє, що зможе легко вирішити цю проблему.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru