Реклама

Вчені планують вирощувати органи за допомогою магнітної левітації

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Sunday, 22 January 2012

Bio-AssemblerВчені з компанії n3D Biosciences запропонували нову установку, в якій можна вирощувати тканини та органи. У Bio-Assembler використовується магнітна левітація, що дозволяє підтримувати клітини «у завислому стані», і запатентована суміш наночастинок Nanoshuttle.

Зараз для вирощування живих тканин в основному використовують колагенові матриці, біореактори, білкові гелі. Ці дорогі установки мають ряд істотних недоліків. Не говорячи вже про традиційні чашки Петрі, в яких справа не йде далі звичайної культивації клітин і плоских двовимірних структур.

Що стосується установки Bio-Assembler, то тут весь процес відбувається, коли структура знаходиться, що називається, у завислому стані. Процес контролюється за допомогою намагнічених наночастинок всередині клітин.

Вчені вже успішно випробували новий апарат на ембріональних клітинах нирки. Поки отриманий біоматеріал пропонується використовувати для тестування ліків. У перспективі, за словами винахідників, у такий спосіб можна буде вирощувати цілі органи для трансплантації.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: scienceblog.ru