Реклама

Виявлено унікальний мікроорганізм, який є твариною і рослиною водночас

( 8 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 04 February 2012

mesodinium chamaeleonНещодавно вчені виявили мікроорганізм, який неможливо із впевненістю віднести ні до тварин, ні до рослин, оскільки він є чимось середнім між представниками флори та фауни.

Звичайним середовищем існування Mesodinium Chamaeleon, саме так називається знайдений організм, є морські води поблизу Скандинавії та Північної Америки. Цей організм веде досить дивний спосіб життя через який вчені ніяк не можуть визначити як же класифікувати його. Якийсь період, війчаста інфузорія, спіймавши водорість, а також за рахунок процесу фотосинтезу існує як рослина, але потім, вона просто перетравлює спійману водорість і у такий спосіб знову стає твариною. 

Варто помітити, що на нашій планеті існує багато видів тварин, які протягом свого життя проходять найрізноманітніші перетворення. Досить згадати метелика та гусеницю. Таких прикладів можна назвати багато, але всіх цих тварин поєднує одна загальна риса – як би не змінювалося їхнє тіло, базові ознаки залишаються незмінними. Крім того, всі тварини є гетеротрофами і отримують готові органічні речовини для своєї життєдіяльності з навколишнього середовища. Харчуватись неорганічними речовинами як рослини, вони не можуть. 

Але все таки є організми, спосіб життя яких знаходиться на межі між тваринним світом і світом рослин. Крім того, протягом свого життя, такі організми кілька разів можуть перетворюватися то у тварин, то у рослини. Біолог Ойвінд Мойструп із Копенгагенського університету під час вивчення морських глибин біля Скандинавії, виявив війчасту інфузорію. Як правило, представники війчастих інфузорій пересуваються у воді за допомогою війок, які покривають їхнє тіло. Але є також види, що належать до роду Mesodinium, які характеризуються дещо іншою поведінкою. 

mesodinium chamaeleon

Водорість, потрапивши всередину M. Chamaeleon, стає чимось на зразок раба, якого навіть незважаючи на сумлінне виконання своєї роботи, так чи інакше чекає страта. Через деякий час, інфузорія просто перетравлює поглинені водорості, що робить її тваринним організмом. Варто відзначити, що для інфузорії не має значення якого кольору водорість, більше того, вона може і сама змінювати свій колір. Якщо глянути на цей процес з боку, то можна зробити висновок, ніби організм ніяк не може визначитися ким йому бути - фотосинтезуючою рослиною чи твариною-гетеротрофом.

Вивчивши більш детально знайдений організм, біологи побачили, що він не має власних хлоропластів, які могли утворитися у результаті еволюції. Також, в інфузорії відсутні й інші органели, які б доводили її приналежність до конкретного типу організмів. 

У даний час вчені проводять вивчення знайденої інфузорії. Можливо після завершення цього процесу, вони зможуть отримати відповіді на деякі питання пов'язані з еволюцією організмів.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: sbio.info