Реклама

Бактерії допоможуть знешкодити небезпечні вибухові речовини

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 20 October 2011

бактеріїУкраїнські вчені з Севастопольського інституту ядерної енергетики розробили технологію перетворення вибухових речовин у нешкідливі органічні добрива.

Ноу-хау полягає у використанні бактерій, що «перетравлюють» вибухівку і перетворюють її в екологічно чисті речовини, які можна використовувати у сільському господарстві або безпечно утилізувати. Про самих бактерій вчені не розповідають, посилаючись на комерційну таємницю. Можливо, використовується штам мікроорганізмів на зразок бактерій Pseudomonas alcaligenes або дріжджів Geotrichum candidum AN-Z4, які здатні розкладати тринітротолуол.

Процес знешкодження боєприпасів за допомогою бактерій виглядає просто: безпосередньо на бомбу або снаряд виливають рідину і чекають 15-115 днів, після чого боєприпас стає цілком безпечним. На виході утворюється органічне добриво і металевий корпус снаряда, який можна пустити на переплавлення.

Переробка вибухівки за допомогою бактерій, зрозуміло, дорожче простого підриву прострочених і післявоєнних боєприпасів. До того ж є природні обмеження по використанню бактерій у несприятливих умовах, наприклад, взимку. Однак у деяких випадках такий метод виправданий, зокрема для знешкодження боєприпасів, які не розірвались або дуже старих боєприпасів, переміщення яких може спричинити вибух. А вибух 1000- чи навіть 500-кілограмової авіабомби у межі міста неминуче спричинить руйнування. Крім того, рідину з бактеріями може використовувати не тільки спеціаліст-сапер, але і працівник МНС або, у випадку екстреної необхідності, будь-яка людина.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru