Реклама

Надпотужна авіабомба MOP зробить недоцільним будівництво бункерів

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 16 February 2011

бомбаЕксперти по вибухових речовинах із компанії Boeing готують надпотужну 13,6-тонну бомбу MOP до розгортання у військах. Вже підписаний контракт вартістю 15,2 млн дол. на модифікацію детонаторів і льотні випробування.

Boeing розробляє MOP у своїх лабораторіях у Сент-Чарльз (штат Міссурі) для Міністерства оборони США та Агентства по зниженню загроз (DTRA). Бомбою будуть озброюватися стратегічні бомбардувальники B-2 і B-52, які завдяки новій зброї зможуть із великої висоти знищувати потужні підземні бункери, мережі тунелів, залізобетонні споруди на зразок гребель. Величезна бомба виготовлена із загартованої сталі, оснащена системою наведення по GPS і несе заряд вибухівки вагою 2,7 т.

bomba_MOP_big

У деяких випадках MOP може замінити тактичну ядерну зброю.

Статичні випробування летальності нової зброї пройшли в березні 2007 року, коли бомбу підірвали в тунелі на полігоні White Sands. Особливо перспективною американські військові вважають установку MOP на стелс-бомбардувальнику B-2, що призначений для проникнення крізь ППО супротивника.

На даний час Boeing випробовує відповідне обладнання для утримання та скидання MOP. Після інтеграції MOP у систему озброєння В-2 США отримають відмінну зброю, що сполучає наймогутнішу високоточну бомбу і засіб доставки з дальністю 11 тис. км і вантажопідйомністю 18 т. Це дозволить вражати будь-які укріплені цілі практично в будь-якій точці земної поверхні.

Споряджена звичайною вибухівкою, MOP має довжину близько 6 метрів і має унікальну пробивальну здатність, що дозволяє вражати практично будь-які укріплення. MOP здатна проникнути на глибину 60м усередину залізобетону, здатного витримати тиск в 350 атмосфер. Планується, що бомба буде підриватися на глибині більше 10м після пробиття залізобетонного перекриття, що спричинить серйозні руйнування.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru