Реклама

Розроблено мініатюрний БПЛА DALER зі здатністю "ходити" по землі

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Monday, 29 July 2013

DALERШвейцарська Федеральна політехнічна школа Лозанни (EPFL) розробила новий мініатюрний безпілотний літальний апарат DALER (Deployable Air Land Exploration Robot), який здатний також пересуватися по землі, використовуючи власні крила як «ноги». Як повідомляє The Register, використання крил для пересування по землі дозволило спростити конструкцію безпілотника і підвищити його прохідність.

Крила безпілотника закріплені на поворотних механізмах, які при польоті фіксують аеродинамічні поверхні у горизонтальному положенні, а при переміщенні по землі ─ обертаються. За даними EPFL, DALER здатний переміщатися по поверхні зі швидкістю до 0,2 метра за секунду і долати «високі перешкоди». Висота подоланих перешкод не уточнюється. Конструкція апарату підсилена для жорсткої посадки.

У повітрі DALER являє собою літальний апарат, сконструйований за схемою «літаючого крила» з гвинтом у хвостовій частині. Яке саме корисне навантаження може нести безпілотник, не уточнюється. Ймовірно, DALER буде корисним при проведенні різноманітних розвідувальних операцій з повітря і на землі, наприклад, у приміщеннях.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru