Реклама

США розробляють автономні сховища, що спливатимуть з дна океану

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 22 January 2013

підводні сховища DAPRAУправління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США запустило програму з розробки глибоководних спливаючих сховищ UFP (Upward Falling Payloads). Такі сховища передбачається використовувати для оперативного забезпечення кораблів ВМС США необхідними витратними матеріалами, запчастинами або технікою.

Передбачається, що глибоководні сховища будуть являти собою автономні незаселені підводні апарати, здатні роками знаходитись на океанічному дні. У затопленому положенні ці апарати, здатні витримувати тривалий вплив колосального тиску води, будуть знаходитись у сплячому режимі, проте при отриманні сигналу з корабля чи підводного човна - прокидатися і спливати.

За оцінкою DARPA, приблизно половина дна земних океанів знаходиться на глибині більше чотирьох кілометрів. Розташування сховищ на такій глибині гарантує скритність і важкодоступність для супротивника чи дайверів-аматорів. Розподіл глибоководних сховищ можна буде здійснювати як за допомогою кораблів, так і з підводних човнів, що забезпечить додаткову скритність.

У числі завдань, які будуть вирішувати глибоководні сховища - доставка пального, запчастин та витратних матеріалів на кораблі ВМС. Крім того, розглядається можливість використання їх як рятувальних капсул в екстрених ситуаціях. Нарешті, такі пристрої можуть нести у собі розвідувальну апаратуру - після спливання на поверхню сховища будуть відкриватися, а з них будуть вилітати одноразові або багаторазові безпілотні апарати розвідки чи зв'язку.

За даними DARPA, глибоководні капсули не будуть використовуватися для зберігання озброєння і дорогої військової техніки, так що у разі їх пошкодження та непрацездатності фінансовий збиток буде мінімальним.

Перш, ніж почнеться створення першого прототипу глибоководного сховища, належить вирішити ряд технічних завдань. Зокрема, мова йде про захист корисного навантаження сховищ від тиску, створення довготривалих джерел енергії для забезпечення багаторічного сплячого режиму, а також пристроїв зв'язку, здатних передавати сигнал крізь товщу води на великі відстані.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru