Реклама

Гібридний реактор перероблятиме радіоактивні відходи

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 28 January 2009

aesФізики з Техаського Університету (The University of Texas) спланували нову систему, яка після повного доопрацювання, зможе використовувати ядерний синтез для ліквідації більшості трансуранових відходів, що виробляються атомними електростанціями.

Даний винахід допоміг би у боротьбі з глобальним потеплінням, роблячи атомну енергію більш екологічно чистою, і тим самим, хорошим замінником теперішнім викопним джерелам енергії, що спричинюють значну кількість викидів вуглецю у атмосферу.

«Ми створили метод, що використовує ядерний синтез, для відносно недорогого знищення відходів»,- каже Майк Котщенройтер (Mike Kotschenreuther), вчений із Institute for Fusion Studies.

Новий винахід фізиків дасть можливість радикально зменшити кількість сховищ відпрацьованого ядерного палива, що загрожують екології навколишнього середовища. Вчені пропонують знищувати відходить за допомогою гібридного реактора, у якому використовуються як процеси розпаду, так і синтезу, центральною частиною якого є високоенергетичне, так зване, Компактне Джерело Нейтронів Синтезу (Compact Fusion Neutron Source (CFNS)).

CFNS за допомогою ядерного синтезу постачатиме нейтронами камеру ядерного розпаду, де радіоактивні трансуранові відходи використовуються як паливо. Синтезовані нейтрони підсилюють реакцію розпаду, підвищуючи ефективність та стабільність процесу спалення відходів.

Такий процес кардинально зменшить кількість трансуранових відходів від традиційних ректорів ядерного розпаду майже до 99%. Спалювання відходів також може слугувати джерелом енергії.

CNFS спроектоване бути не більшим за маленьку кімнату, із значно меншою кількістю обладнання, що стежать за схожими процесами, необхідного для подібних проектів. CNFS базується на установці «Токамак» (тороїдальній установці для утримання плазми за допомогою магнітного поля), яка є характеризується високою ефективністю утримання плазми надвисокої температури (більше 100 мільйонів градусів за Цельсієм) протягом достатнього періоду.