Реклама

Пластмасі знайдено заміну - арбоформ

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 29 January 2009

arboformПластик є одним з найважливіших технологічних проривів XX століття, однак німецькі вчені впевнені, що незабаром йому знайдеться заміна. Нова розробка - рідка деревина - може замінити пластмаси у всіх областях виробництва.

Хоча пластик є найбільш необхідним матеріалом у сучасному світі, у нього є ряд істотних  недоліків. По-перше, він не переробляється. По-друге, він містить токсичні речовини, які можуть слугувати причиною ракових захворювань. По-третє, пластик виготовляєтья із нафти, а її запаси вичерпаються у майбутньому.

Технологія «рідкої деревини» здатна замінити стандартні пластмаси й забезпечити людство новими матеріалами на довгі роки. Про це розповів днями Норберт Ейзенрейх - представник правління Інституту хімічних технологій Фраунхофера. Новий матеріал - арбоформ - створений із лігніну, що добувається з м'яких тканин деревини. При змішуванні з деякими іншими матеріалами, він перетворюється в міцну й нетоксичну альтернативу звичайному пластику.

«Деревопереробна промисловість розділяє деревину на три основних компоненти - лігнін, целюлоза та геміцелюлоза, - пояснює керівник проекту Емілія Інон-Кауфман. - При цьому лігнін не використовується для виготовлення паперу. Наші колеги змішали лігнін з рядом натуральних матеріалів - волокнами деревини, льону, а також із воском, і отримали матеріал, який можна плавити і ліпити».

Зовні арбоформ у застиглому стані нагадує пластик і має властивості полірованої деревини. Він може бути використаний для виготовлення будь-яких предметів.

З біопластику вже виготовляють різні автомобільні деталі, що вимагають особливої міцності. Однак широкому застосуванню матеріалів у побуті заважає високий вміст сірки, що накопичується в процесі виготовлення. Німецькі дослідники впевнені, що найближчим часом вони зможуть скоротити кількість застосовуваної сірки на 90 відсотків, що зробить арбоформ придатним для предметів щоденного вжитку.

Крім того, було встановлено, що «рідка деревина» може бути піддана багаторазовій переробці. У ході експериментів деталь із біопластику розбивалася на уламки, після чого переплавлялася в однорідну масу. З отриманої сировини робилася нова деталь, що потім знову розбивалася, після чого цикл переробки повторювався. Аналіз арбоформа після десятикратного переплавлення показав, що його параметри й властивості не змінилися.

Таким чином, можна затверджувати, що пластмасі знайдена ймовірна заміна.

 

 

За матеріалами: Правда.ру