Реклама

На Землі запалять маленьке штучне Сонце

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Friday, 06 February 2009

shtuchne_sonceВідповідно до планів американських вчених, в результаті експерименту температура повинна буде перевищити 100 мільйонів градусів, пише Елена Дузі в статті, опублікованій в газеті La Repubblica.

Лазери готові на 99%. В березні американські вчені з Lawrence Livermore National Laboratory запалять на Землі маленьке штучне Сонце. За їхніми прогнозами, в результаті експерименту повинно виділитись в 10 разів більше енергії, ніж буде витрачено на те, щоб ініціювати реакцію. Губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценегер у ході останнього відвідування лабораторії заявив: "Є всі можливості, щоб цей експеримент революціонізував наше енергетичне майбутнє".

Суть експерименту, пише автор статті, полягає в тому, що в сферичній броньованій камері діаметром 10 метрів 192 лазера одночасно вдарять променем по 2-міліметровій кульці з дейтерію та тритію. Енергія, рівна 5 мільйонам мільйонів 100-ватних електричних ламп, за 20 мільярдних долей секунди доведе кульку-ціль до температури понад 100 мільйонів градусів і тиску, у тисячі разів перевищуючого тиск у центрі Землі. Подібні умови існують тільки в самому центрі зірок або в епіцентрі ядерного вибуху. "Виділена енергія буде грандіозною, - повідомляє вчений Національного інституту ядерної фізики Марко Кавенаго, - але, як її використовувати на практиці, поки невідомо". Крім того, поки не можна стверджувати напевно, що підсумок, у плані витрат і отриманої енергії, буде позитивним, як обіцяють американські вчені.

На експеримент по ядерному синтезу, підготовка до якого почалася 25 років тому, вже витрачено 2,7 млрд доларів, і, на думку іншого італійського вченого Бруно Коппі з Масачусетського технологічного університету Бостона, ці випробування не мають нічого спільного з виробництвом енергії, найімовірніше, це спосіб обійти заборону на ядерні випробування. "Не будемо забувати, що процес ядерного синтезу використовується і при вибуху водневої бомби", - сказав вчений.

 

 

За матеріалами: La Republica