Реклама

Новий тип термоядерного синтезу зможе виробляти енергію з морської води

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Saturday, 24 March 2012

установка термоядерного синтезу MagLIFЗа допомогою комп'ютерного моделювання вчені виявили новий тип термоядерного синтезу, що забезпечує високий вихід енергії і може використовувати як паливо «дармову» морську воду.

Вчені з Національної лабораторії Сандія (США) провели серію комп'ютерних симуляцій і з'ясували, що ядерний синтез із високим коефіцієнтом підсилення (енергія на виході набагато більша, ніж на вході) можна підтримувати за допомогою розігрітого циліндричного контейнера поміщеного у сильне магнітне поле.

Розрахунки показують, що новий тип генератора виробляє у багато разів більше енергії, ніж треба було для ініціації реакції. Новий метод у 50 разів ефективніший, ніж при використанні небезпечних рентгенівських променів.

«Ніхто не вірить у високий коефіцієнт підсилення для намагніченого інерційного синтезу (MIF), але наші математичні розрахунки спростовують цю оману, - говорить один із авторів відкриття Стів Слуц. - Тепер ми повинні спробувати зробити це, і я не бачу перешкод для успішного експерименту».

установка термоядерного синтезу MagLIF

Прототип установки MagLIF поки проходить випробування, перші результати перевірки багатообіцяючих розрахунків будуть представлені у 2013 році

Нова технологія ядерного синтезу з високим коефіцієнтом підсилення означає, що людство може одержати набагато більшу кількість екологічно чистої енергії, ніж затрачається на підтримання реакції. При моделюванні вихід енергії перевищував вхід у 100 разів - при 60 мільйонах амперів вхідного струму. При цьому вихід різко зростав (у 1000 разів), якщо вхідний струм був рівний 70 мільйонам амперів.

Метод намагніченого інерційного синтезу заснований на стисненні невеликої кількості палива протягом кількох наносекунд. У майбутньому він дозволить забезпечити надійне електропостачання, використовуючи найдоступнішу та найдешевшу сировину на нашій планеті - морську воду.

Поки у лабораторії не вдалося досягти перевищення виходу енергії над входом, оскільки у розпорядженні вчених струм силою лише 26 мільйонів амперів. Проте, установка у лабораторії Сандія здатна нагрівати термоядерне паливо (дейтерій, тритій) при стисненні (як під час процесу MIF) і використовує магнітне поле для зниження втрат тепла. Магнітне поле діє як свого роду екран, що заважає зарядженим частинкам покинути зону реакції і знизити її енергію. Процес опирається на один порівняно малопотужний лазер, що підігріває дейтерій-тритієву газову суміш. Проте, це нагрівання є достатнім для запалювання реакції.

Випробування обладнання, необхідного для перевірки даних комп'ютерного моделювання вже ведуться, і перші результати лабораторного дослідження нового типу ядерного синтезу очікуються до кінця 2013 року.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru