Реклама

Вчені виготовили об'єкт повністю невидимий для зовнішніх магнітних полів

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 23 March 2012

магнітно-невидимий циліндрДослідники з Автономного університету Барселони (Іспанія) у співробітництві з експериментальною групою Академії наук Словаччини створили циліндр, вміст якого невидимий для магнітних полів. Пристрій був розроблений з використанням надпровідного і феромагнітного матеріалів, наявних у продажі. Повідомлення про новий винахід з'явилося цього тижня у журналі Science.

Високотемпературний надпровідний матеріал, включений до складу циліндра, охолодили за допомогою рідкого азоту та покрили шаром заліза, нікелю і хрому. Невидимий для магнітних полів циліндр є черговим кроком вперед на шляху до досягнення невидимості для світла. Дотепер створені у лабораторії пристрої ніколи не були настільки простими і не мали у своїй основі настільки точні теоретичні розрахунки. Іспанські дослідники, очолювані лектором фізичного факультету Альваром Санчезом, вивели математичну формулу для конструювання пристрою. Використавши надзвичайно просте рівняння, вчені описали циліндр, який теоретично абсолютно не піддається виявленню зовнішніми магнітними полями, а також ізолює від цих полів усе, що знаходиться у нього всередині.

Маючи на руках рівняння і поставивши за мету спорудження пристрою, дослідники зв'язалися з лабораторією, що спеціалізується на точних вимірюваннях магнітних полів, при Академії наук Словаччини. Через кілька місяців результати експериментів були підтверджені. Циліндр дійсно повністю невидимий для магнітних полів і здатний приховувати від них будь-який вміст.

магнітно-невидимий циліндрФеромагнітний шар притягує лінії магнітного поля (ліворуч), надпровідник екранує циліндр, відштовхуючи лінії магнітного поля (посередині), подвійний шар феромагніт-надпровідник робить циліндр невидимим для магнітного поля (праворуч). (Зображення - Х. Прат-Кампс , К. Навау, А. Санчез)

Надпровідний шар циліндра не дозволяє магнітному полю потрапити всередину, але спотворює при цьому зовнішнє магнітне поле, що робить можливим виявлення циліндра. Зовнішній феромагнітний шар із заліза, нікелю та хрому створює зворотний ефект. Він притягає лінії магнітного поля і компенсує перекручування, що створюється надпровідником, не дозволяючи полю проникнути у циліндр. У результаті у циліндрі магнітне поле повністю відсутнє, а зовні не спостерігається абсолютно ніяких його деформацій.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua