Реклама

Створено магнітне поле у 10 разів сильніше ніж на Сонці

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 28 August 2011

магнітне полеВчені з Лос-Аламоської національної лабораторії встановили новий світовий рекорд, створивши надпотужне магнітне поле силою 97,4 Тл. Воно дасть дослідникам можливість вивчати фундаментальні властивості матеріалів та саму квантову природу матерії.

За допомогою магніту, що не руйнується, 18 серпня вчені одержали магнітне поле силою 92,5 Тл, а наступного дня перевершили цей показник і досягли рекордної величини - 97,4 Тл. Для порівняння - магнітне поле Землі становить 0,0004 Тл, магнітний кран на металообробних підприємствах - близько 1 Тл, сонячна пляма індукує поле у 10 Тл, а медичний МРТ-сканер - 3 Тл.

Тепер вчені зможуть на постійній основі отримувати магнітні імпульси силою 95 Тл, що робить Лос-Аламос привабливим науковим майданчиком для дослідників із усього світу. Рекорд наближає команду лабораторії до заповітної потужності у 100 Тл, чого багато років завзято добиваються вчені конкуруючих магнітних лабораторій із різних країн світу, у тому числі Німеччини, Китаю, Франції і Японії.

Можливість створювати імпульси дуже сильних магнітних полів за допомогою магніту, що не руйнуються (звичайно магніти виходять із ладу через величезні діючі сили), дає дослідникам безпрецедентний інструмент для вивчення фундаментальних властивостей матеріалів, зокрема металів, надпровідників, напівпровідників та ізоляторів. Взаємодія потужних магнітних полів із електронами у цих матеріалах забезпечує цінні наукові дані, що дозволяють розкрити властивості матерії.

Надпотужний магніт, що не руйнується, може вплинути на широкий спектр наукових досліджень: від проектування унікальних матеріалів, до вивчення поведінки мікроскопічних фазових переходів. Магніт у Лос-Аламосі дозволяє за допомогою потужних магнітних полів обмежити електрони орбітами нанометрового масштабу, тим самим допомагаючи виявити фундаментальну квантову природу матеріалу.

Крім великої наукової цінності магніту, він є унікальною інженерною спорудою, що отримує живлення від масивного 1, 4-гігаватного генератора та складної системи управління, яка дозволяє розподіляти струми величезної енергії - до 100 МДж. Поки ж, напередодні великих відкриттів, команда з Лос-Аламоса подала заявку на реєстрацію рекорду у Книзі рекордів Гіннеса.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru