Реклама

Lockheed Martin планує розробити реактор ядерного синтезу до 2022 року

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 01 March 2013

термоядерний реактор Lokheed MartinПредставники компанії Lockheed Skunkworks, яка є підрозділом відомої оборонної компанії Lockheed Martin, оголосив, що момент, коли енергія від електростанцій, заснованих на компактних реакторах ядерного синтезу, настане максимум через одне десятиліття. На відміну від реакторів, що працюють на реакції ядерного розпаду, реактори ядерного синтезу не виробляють матеріалів, які можуть використовуватись у ядерній зброї, їх відходи менш радіоактивні і довгоживучі, такі реактори легкі в керуванні, їх зупинка не потребує багато часу і вони є більш ефективними з енергетичної точки зору.

Незважаючи на те, що реакція ядерного синтезу почала розглядатися як джерело енергії для людства з 1950-х років, до теперішнього часу на Землі не існує жодного працездатного реактора на ядерному синтезі, який може бути використаний як постійно діюче джерело енергії.

У перших різновидах реакторів термоядерного синтезу, токамаках, для утримання, нагрівання і стиснення шнура плазми у центрі величезної тороподібної вакуумної камери використовується магнітне поле. І незважаючи на те, що такі реактори намагаються зробити дуже давно, технічні труднощі певного плану зумовили те, що тільки у даний час люди почали наближатися до практичної реалізації ідеї таких реакторів, загальними зусиллями будуючи реактор ITER.

Всі інші подібні проекти також є для людства поки лише важким тягарем, вимагаючи величезної кількості всіляких ресурсів, у тому числі і фінансових, і створення складної інфраструктури, яка по кишені лише урядам кількох високорозвинених країн.

Все вищесказане змушує сумніватись у достовірності заяви представників компанії Lockheed Martin, але разом із тим, робить озвучену перспективу досить привабливою і значущою для всього людства. Реактор Lockheed Martin буде більш компактним, ніж інші реактори термоядерного синтезу, його робоча камера буде мати форму циліндра, а не тора. Така форма робочої камери реактора дозволить зосередити у її обсязі більш сильні магнітні поля, що залишить дуже мало місць, де плазма може торкнутися стінок камери реактора і де може відбутися витік енергії.

Згідно з планами, малі розміри нового реактора термоядерного синтезу дозволять встановлювати його навіть у кузові вантажівки, стаючи свого роду мобільного електростанцією, здатною подати енергію туди, де вона необхідна у даний момент найбільше. Потужності реактора вистачить для того, щоб забезпечити енергією близько 100 тисяч середньостатистичних будинків. Згідно з планами компанії Lockheed Martin до 2017 року їх фахівці повинні виготовити перший працездатний дослідний зразок нового реактора, а масове виробництво таких реакторів повинно бути налагоджене не пізніше 2022 року.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org