Реклама

Еластична літій-іонна батарея здатна розтягуватись на 300%

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 27 February 2013

еластична прозора батареяІнженери Північно-Західного університету створили гнучке літій-іонне джерело живлення для електричних пристроїв, яке здатне розтягуватись у три рази, не втрачаючи напруги і сили струму.

Пристрій складається з множини невеликих комірок, імплантованих у прозорий еластичний полімер. Між собою літій-іонні комірки з'єднані мідними проводами, форма яких стала об'єктом особливої уваги інженерів.

Проводи виконані у вигляді змійки або меандру, при цьому вони зібрані у S-подібну структуру, яка першою випрямляється при розтягуванні. Така форма проводів дозволяє пристрою розтягуватися на рекордні 300 відсотків своєї довжини.

Крім проводів і літій-іонних комірок, пристрій обладнаний розтяжною індукційною котушкою, яка дозволяє заряджати його на відстані.

Опис пристрою опубліковано у журналі Nature Communications, а короткий зміст статті можна прочитати на сайті університету.

Також нещодавно інша група інженерів представила гнучке і прозоре джерело живлення на основі іншої конструкції. Замість літій-іонної батареї у ньому використовувалися іоністори, а замість мідних проводів - вуглецеві нанотрубки.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru