Реклама

Кремнієві нанопровідники дозволять заряджати акумулятори за 10 хв

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 22 February 2013

літій-іонна батареяОднією з причин того, що сучасні портативні пристрої мають досить великі розміри, незважаючи на постійне зменшення розмірів чипів та електронних компонентів, є недосконалість технології зберігання енергії, іншими словами акумуляторних батарей. Найкращими акумуляторними батареями на сьогоднішній день є літій-іонні і літій-полімерні батареї, але їх розміри як і колись залишаються все такими ж великими. 

Безліч вчених робили спроби збільшення ефективності акумуляторних батарей з точки зору відношення їх ємності до обсягу і габаритних розмірів, незважаючи на деякі успіхи у цьому напрямку, на частку акумуляторних батарей доводиться досить відчутна частина від загальної маси сучасних електронних портативних пристроїв і електричних автомобілів.

Однак вченим з університету Південної Каліфорнії вдалося знайти спосіб виготовлення акумуляторних батарей нового виду, електрична ємність яких збільшена у три рази у порівнянні з ємністю звичайних акумуляторів схожих габаритів і маси. Цього вдалося домогтися за рахунок використання гнучких і пористих кремнієвих нанопровідників, що мають величезну площу поверхні, які виступають у ролі анода літій-іонного акумулятора. Впровадження таких анодів дозволить скоротити вартість батарей, швидко заряджати і віддавати накопичену батареєю енергію.

кремнієві нанопровідники

Згідно з оцінками, опублікованими вченими з університету Південної Каліфорнії, нова батарея за рахунок використання кремнієвих нанопровідників може витримати без втрати ємності близько двох тисяч циклів заряджання-розряджання при часі повного заряджання близько 10 хвилин. Такий показник забезпечить у три рази більший термін служби нових акумуляторів, ніж у найкращих зразків звичайних сучасних акумуляторних батарей.

Незважаючи на те, що технологія використання кремнієвих нанопровідників реалізована лише у вигляді лабораторного дослідного зразка, дослідники запевняють, що простота виробництва нових анодів акумуляторних батарей дозволить запустити масове виробництво нових поліпшених літій-іонних батарей максимум протягом наступних трьох років, якщо знайдуться люди або організації, зацікавлені у цьому.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org