Реклама

Чотириногого робота BigDog навчили розбирати завали

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Thursday, 07 March 2013

робот BigDogКомпанія Boston Dynamics створила робота, здатного буквально розкидати завали. Ця машина неодмінно знайде застосування в армії та рятувальних службах.

На тлі свого "старшого брата", AlphaDog, його попередник чотириногий BigDog відійшов у тінь, тому склалося враження, що розробники про нього забули. AlphaDog легко переносить вантаж до 200 кг і здатний самостійно вставати після падіння, а робот Cheetah буде бігати зі швидкістю понад 120 км/год.

Тепер і менший за розмірами BigDog отримав свою "суперздібність": потужний маніпулятор, здатний піднімати важкі предмети і відкидати їх у бік. Маніпулятор з потужними захоплювачами розмістили на місці "голови" робота. Таким чином, завдяки досконалим системам стабілізації і міцному каркасу маніпулятор BigDog-а володіє набагато більшими можливостями, ніж неповороткі маніпулятори сучасних колісних і гусеничних наземних роботів.

На відео від Boston Dynamics BigDog легко хапає важкі шлакоблоки і жбурляє їх у бік на кілька метрів. Кінематика рухів робота вражає: вона на диво схожа на рухи живих істот. При цьому робот може протягом багатьох годин виконувати роботу, від якої людина виб'ється з сил вже через кілька хвилин.

Нові здібності BigDog-а можна використовувати при розборі завалів і русі по складнопересіченій місцевості. Досі роботи пасували перед завалами сміття, битою цеглою, шматками арматури та іншими перешкодами, яких у надлишку на полі бою і у зонах стихійних лих. Тепер у Boston Dynamics, є робот, який здатний впевнено рухатись у таких умовах і ефективно працювати потужним маніпулятором. Не виключено, що подібний маніпулятор встановлять і на більш важкий армійський AlphaDog. Це дозволить використовувати його для виламування дверей, розбору барикад і завалів, вантажно-розвантажувальних робіт, витягування поранених з-під вогню противника і т.д.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru