Реклама

Підводний човен "Запоріжжя" успішно пройшов перший етап випробувань

( 6 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Saturday, 08 January 2011

zaporizhzhyaУ Севастополі успішно завершився перший етап випробування єдиного підводного човна України "Запоріжжя", повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Швартові випробування підводного човна тривали з 15 по 31 грудня 2010 року. У ході випробувань була перевірена робота головної енергетичної установки човна. Крім того, перевірялися відремонтовані та змонтовані гідроакустичні станції, техніка зв'язку.

Зараз завершується підготовка до другого етапу швартових випробувань, що передбачає налагодження обладнання бойової частини, а також штурманського радіотехнічного озброєння.

Міноборони України планує до 15 лютого повністю закінчити проведення швартових випробувань, після чого приступить до підготовки ходових випробувань. Ходові випробування підводного човна планується провести до 31 травня 2011 року.

Підводний човен "Запоріжжя" був побудований у 1970 році в рамках проекту 641. Спочатку він входив до складу Північного флоту, потім був переданий Чорноморському флоту, а після його розподілу в 1997 році надійшов на озброєння ВМС України, однак його технічний стан був незадовільним.

У 2002 році "Запоріжжя" був поставлений в док для проходження ремонту. Після завершення всіх робіт на "Запоріжжі", човен планується включити в бойовий склад ВМС України.

 

 

За матеріалами: lenta.ru