Реклама

Інженери пропонують гасити пожежі звуком або змінним магнітним полем

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 13 July 2012

акустичне пожежогасінняІнженери з американського військового агентства DARPA розробили спосіб гасити пожежу без використання хімічних агентів - за допомогою звуку або електрики. Опис незвичайних вогнегасників наводиться на сайті агентства.

Розробники досліджували можливість придушувати вогонь за допомогою різних фізичних методів, два з яких виявилися перспективними: вплив змінного магнітного поля та акустичне опромінення.

У першому випадку полум'я гасили за допомогою спеціального електрода, покритого захисною скляною оболонкою. Вплив поля на плазму вогню приводив до утворення потужних потоків частинок - іонних джетів. Потоки фактично здували полум'я і у такий спосіб гасили вогонь. Метод працював при гасінні невеликих вогнищ, але виявився погано масштабованим.

Інший спосіб гасіння полягав у впливі на полум'я звуковими хвилями. В експериментальній установці посудина з палаючим гептаном поміщали між двома динаміками. Акустичний вплив динаміків виявився здатним згасити вогонь за кілька секунд. За словами інженерів, така дія звуку пояснюється двома причинами. По-перше, акустичні хвилі стоншують зону згоряння, а по-друге, впливають на поверхню пального, збільшуючи швидкість його випаровування. Це не приводить до збільшення швидкості згоряння, а лише знижує температуру вогню. У результаті полум'я гасне.

Розробка інженерів може згодитися для створення систем автоматичного пожежогасіння для кораблів і літаків. Автори, однак, відзначають, що їм не вдалося поки знайти спосіб ефективно масштабувати пристрої для застосування на практиці.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru