Реклама

Акустична левітація допоможе запобігти кристалізації біологічно активних речовин

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 16 September 2012

акустична левітаціяІнженери з Аргонської національної лабораторії навчилися застосовувати акустичну левітацію для вивчення зразків біологічно активних речовин. Повідомлення про це наводиться на сайті лабораторії.

Акустична левітація заснована на утворенні в повітрі стоячих хвиль. Автори створювали їх за допомогою двох направлених один навпроти одного ультразвукових динаміків, що випромінюють коливання однієї частоти. Змінюючи фазу коливань, вчені створювали у просторі між динаміками ділянки, у яких левітували краплі зразків.

Технологія знадобилася авторам для того, щоб навчитися випаровувати розчини біологічно активних речовин без використання яких-небудь посудин. Справа у тому, що при наявності контакту між рідиною та стінками посудини, речовина, що знаходиться у розчині, має тенденцію кристалізуватися. Це пов'язане з наявністю на стінках посудин неоднорідностей, які виступають у ролі центрів кристалізації.

Використання акустичної левітації дозволяє запобігти кристалізації і одержати сухі речовини в аморфному вигляді. У такій формі розчинність і біодоступність багатьох сполук набагато вища, ніж у формі кристалів.

Розроблений метод поки не підходить для масового виробництва, тому що об'єм зразка у ньому не перевищує одного мілілітра. Проте, він може знадобитись для пробних аналізів невеликих кількостей ліків.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru