Реклама

Пентагон інтенсивно використовує 3D-друк для потреб армії США

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Sunday, 14 October 2012

3D-друк зброїПентагон ініціював кілька амбіційних військових проектів по використанню перспективної та популярної у наш час технології 3D-друку для потреб армії США.

Тривимірний друк сьогодні знаходить застосування у багатьох областях: від виготовлення деталей для радіокерованих моделей до друку живих тканин для трансплантації. Донедавна про військові проекти з використанням 3D-друку було відомо небагато, але цього року Пентагон просто вибухнув новими ідеями по застосуванню перспективного способу виробництва деталей складної форми.

Насамперед, у липні цього року армія США розгорнула першу мобільну лабораторію 3D-друку в Афганістані. Ця лабораторія-майстерня виділяється своєю мобільністю та можливостями: вона розміщена всередині вантажного контейнера і може перевозитися за допомогою вертольота. Завдяки їй солдати на передовій, далеко від потужного промислового потенціалу своєї країни, можуть швидко надрукувати необхідні елементи спорядження та запчастини - у першу чергу, зразки індивідуального екіпірування, необхідні для конкретних місій, а також запчастини для роботів: тяги, шестірні і т.п. Лабораторія є фактично експериментальною і досвід її роботи ретельно аналізується. До кінця цього року в Афганістані буде розгорнута друга аналогічна лабораторія.

3D-друк зброї

ВМС США працюють над більш амбіційним проектом і планують за допомогою 3D-друку створювати дешевих мікророботів. При цьому ВПС США вже використовують 3D-принтер на авіабазі Шепард для виготовлення макетів безпілотників. Торік 3D-принтер придбало і командування сил спеціальних операцій США. Звісно, про мету покупки нічого не повідомлялося. Національний військово-медичний центр Walter Reed застосовує 3D-друк при протезуванні зубів.

В інженерному центрі ECBC армії США 3D-друк вже давно використовують для виготовлення деяких деталей детекторів мін. При цьому фахівці центру нещодавно запропонували сканувати кожного солдата перед відправленням на фронт, щоб пізніше у випадку поранення була можливість роздрукувати ідеально відповідний протез.

У цей час фахівцями ECBC розпочата підготовка до виробництва тисяч систем розвантаження (рюкзаків і жилетів), які ідеально підійдуть до спин солдатів і будуть викликати менше дискомфорту. Створюватися ці рюкзаки будуть за допомогою технологій тривимірного сканування і друку.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru