Реклама

General Atomics випробує власний прототип рейкової електромагнітної гармати

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 16 October 2012

рейкова електромагнітна гармата General AtomicsНа початку цього року Управління наукових досліджень ВМС США (Office of Naval Research, ONR) проводило випробування дослідного зразка рейкової електромагнітної гармати, що була сконструйована і виготовлена відомою компанією BAE Systems. Але компанія BAE Systems є не єдиним гравцем на цьому "полі", і в даний час ONR починає випробування ще одного прототипу рейкової гармати, створеної цього разу компанією General Atomics із Сан-Дієго.

Гармата компанії General Atomics встановлена на випробувальному полігоні Surface Warfare Center (NSWC) у Далагені, Вірджинія, на тому ж самому місці, де у свій час була встановлена гармата компанії BAE Systems.

На відміну від звичайних гармат, рейкові електромагнітні гармати не використовують пальних чи вибухових речовин, таких як порох, для того, щоб розігнати снаряд. Замість цього вона використовує електропровідний снаряд досить незвичайної форми, затиснутий між двома металевими рейками. Як тільки на ці рейки подається електричний потенціал, крізь снаряд починає текти електричний струм значної величини. Взаємодії виникаючих при цьому магнітних полів штовхають снаряд і розганяють його до запаморочливих швидкостей.

рейкова електромагнітна гармата General Atomics

Розігнаний снаряд вилітає зі ствола рейкової гармати зі швидкістю від 7250 до 9000 км/год, тому рейкові електромагнітні гармати якомога краще підходять у якості збройових систем далекого радіуса ураження. Кінцевою метою програми ONR є розробка бойового варіанту електромагнітної гармати, що може бути встановлена на військовому кораблі і яка зможе уразити ціль на дистанціях від 100 до 200 кілометрів.

рейкова електромагнітна гармата General Atomics

Нажаль, на даний час немає ніякої інформації відносно того, чим кардинально відрізняються один від одного два дослідних зразки рейкових гармат, компанії BAE Systems і компанії General Atomics. Але Роджер Еліс (Roger Ellis), куратор програми з боку ONR, розповів: "Обидві команди демонструють гармати з дуже схожими характеристиками, які повністю задовільняють поставлені вимоги. При цьому, використані інженерні та технічні рішення абсолютно унікальні для кожної установки. І BAE Systems, і General Atomics продовжують працювати над покращенням характеристик своїх гармат і займаються у даний момент розробкою систем автоматичного завантаження снаряду у гармату".

рейкова електромагнітна гармата General Atomics

Найближчим часом ONR проведе великі випробування дослідного зразка рейкової електромагнітної гармати компанії General Atomics. Потім, провівши ретельний аналіз отриманих даних, під кінець року, буде обрана компанія, що стане переможцем у цьому змаганні і якій дістанеться контракт на продовження робіт з удосконалювання конструкції своєї рейкової гармати.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org