Реклама

Єдина крилата ракета CHAMP здатна вивести з ладу всю електроніку противника

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 25 October 2012

крилата ракета CHAMPКорпорація Boeing разом із Дослідницькою лабораторією ВПС США продовжує роботу над крилатою ракетою CHAMP (Counter-electronics High-powered Microwave Advanced Missile Project), основним завданням якої є виведення з ладу електронних мереж і пристроїв супротивника.

Перший випробувальний політ відбувся ще близько року тому, правда тоді розробники не поспішали ділитись результатами. Про випробування, які проводилися 16 жовтня цього року на одній з військових баз у пустелі штату Юта, відомо більше. Офіційні представники Boeing повідомили, що ракета CHAMP, обладнана потужним  високочастотним мікрохвильовим випромінювачем, протягом годинного польоту вивела з ладу всі електронні пристрої у семи двоповерхових будовах, розкиданих по полігону, що імітували споруди умовного супротивника. При цьому, звісно, дісталось і обладнанню, яке повинно було реєструвати вплив мікрохвиль на електроніку.

Розробка CHAMP ведеться у рамках програми, вартість якої оцінюється у $38 млн. Контракт на створення ракети був укладений із ВПС США у 2009 році. За умовами угоди, Boeing займається розробкою ракети, що повинна виступати носієм мікрохвильового випромінювача. Створенням мікрохвильового випромінювача займається американська компанія Raytheon Ktech, а імпульсної системи забезпечення енергією - Sandia National Laboratories.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: 3dnews.ru