Реклама

Американці випробували революційну реактивну оболонку для боєголовок

( 7 Голосів, Всередньому: 3.29 із 5 )
Sunday, 11 December 2011

оболонка з реактивного матеріалу високої щільностіАмериканські зброярі - а саме фахівці Управління військово-морських досліджень США (ONR) - вже десяток років працюють над реактивними матеріалами високої щільності (High-Density Reactive Material, HDRM). Їх передбачається використовувати для заміни сталі в оболонці боєголовок.  Оболонка цього снаряду при вибуху забезпечує додаткову потужність і більш високу вражаючу здатність.

Перевага HDRM полягає у тому, що цей композит із двох і більше металів або інших речовин є інертним у нормальному стані, але при різкому підвищенні температури та тиску у момент вибуху його фрагменти вивільняють додаткову енергію за рахунок хімічних реакцій, що протікають миттєво.

Цього літа відбулися перші випробування матеріалу, які мали на меті скоріше перевірку його властивостей, без прив'язки до систем озброєння. А минулого тижня, 2 грудня, у дослідницькому центрі Naval Surface Warfare Center (NSWC) була проведена імітація враження кількох тактично взаємозалежних цілей тестовим пристроєм із покриттям з HDRM.

Дослідники спостерігали багаторівневий вибух підвищеної потужності, а фрагменти матеріалу продемонстрували очікуваний реактивний ефект, розповідає відповідальний за проведення випробувань Джейсон Жуе. За словами фахівця, міцність алюмінію, щільність сталі та кількість вивільненої енергії, кількість якої у півтора рази більша у порівнянні з тротилом, роблять матеріал дійсно революційним.

Керівник програми в ONR Кліфорд Бедфорд додав, що ефективність нової технології повністю доведена й у наступному році можна буде приступити до створення повноцінного прототипу. Інноваційне покриття може використовуватися у реактивних снарядах корабельних гармат, а також у протиракетах.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru