Реклама

Пентагон випробував "передову гіперзвукову зброю" у Тихому океані

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 20 November 2011

передова гіперзвукова зброяПентагон провів успішні випробування «літаючого снаряда», здатного рухатися швидше звуку. У близькому майбутньому США зможуть вражати ціль менше ніж за годину, де б вона не знаходилась.

«Передова гіперзвукова зброя» (Advanced Hypersonic Weapon, AHW) було запущена за допомогою ракети-носія 17 листопада о 14:30 за київським часом із Гавайських островів. Снаряд пройшов у верхніх шарах атмосфери над Тихим океаном і влучив точно у ціль на атолі Кваджалейн (Маршаллові острови), розташовану на відстані 4 тис. км на південний захід від Гаваїв.

Максимальна швидкість AHW тримається у секреті (говорять, в ідеалі це майже 10 тис. км/год). Відзначається лише, що виріб, на відміну від балістичної ракети, здатний маневрувати.

передова гіперзвукова зброя

Advanced Hypersonic Weapon, AHW (зображення DARPA)

Випробування, як повідомляє Пентагон, проводилися для збору даних про аеродинаміку, навігацію, наведення та керування, а також про технологію термозахисту.

Нагадаємо, що 11 серпня Міноборони США випробувало гіперзвуковий безпілотний апарат, що називається Falcon Hypersonic Technology Vehicle 2 (HTV-2). Він здатний прискорюватися до 27 тис. км/год, але запуск, який проводився з великою помпою (велася, наприклад, пряма «Твіттер»-трансляція), закінчився провалом (після відділення від ракети-носія апарат просто не зміг почати самостійний політ в атмосфері). Цього разу все зроблено тихцем - і успішно.

До того ж нинішній старт виявився скромнішим. HTV-2 повинен був пролетіти 6,5 тис. км. HTV-2 має радикально новий, клиноподібний дизайн, тоді як модель AHW заснована на перевіреній часом конусоподібній формі.

передова гіперзвукова зброя

Advanced Hypersonic Weapon, AHW (зображення Defensetech)

AHW - частина програми по розвитку глобальної ударної системи озброєнь Prompt Global Strike. Цього року у неї вклали $239,9 млн (на AHW пішло $69 млн). Початкова мета проекту полягала у тому, щоб замінити ядерні боєголовки звичайними. Проблема, однак, полягала у тому, що нові ракети легко було сплутати з ядерними, і це викликало б «симетричну відповідь». Тому конгрес відмовився від фінансування програми.

Це спонукало Міністерство оборони США приступити до розробки надоперативної зброї, яка влучувала б у ціль з жахливим шумом, замість того щоб тихенько звалитися на голову, як це зробила б ядерна боєголовка. Ці гіперзвукові апарати здатні вирішити багато геополітичних питань, але тільки у тому випадку, якщо інженерам і вченим вдасться довести їх до пуття. Наука далеко не все знає про процеси проходження об'єкта крізь атмосферу на гіперзвуковій швидкості; до того ж немає аеродинамічних труб, у яких можна було б відтворити відповідні умови.

гіперзвуковий безпілотний апарат HTV-2

Falcon Hypersonic Technology Vehicle 2 (зображення DARPA)

Тому творці HTV-2 і AHW працюють наче б у двох напрямках. Управління перспективних досліджень Міноборони (DARPA) і ВПС США прагнуть зрозуміти аеродинаміку гіперзвукового польоту (заради цього запускали HTV-2), тоді як сухопутні війська зосередилися на керуванні і термозахисті. «Снаряд» AHW ззовні покритий вуглепластиком. І, схоже, він впорався із своїм завданням.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru