Реклама

Мікроботи-розвідники прийняті на озброєння в армії США

( 9 Голосів, Всередньому: 4.44 із 5 )
Sunday, 09 October 2011

recon scout xtБойові дії у міських умовах, особливо якщо це середньоазіатські чи африканські міста з хаотичною забудовою, пов’язані з високим ризиком для піхоти. Смерть може чекати солдатів за кожним рогом. Щоб максимально убезпечити військовослужбовців від неприємних несподіванок, Міноборони США закупило 315 пристроїв Recon Scout XT виробництва ReconRobotics.

Радіокерований пристрій являє собою твердий циліндр із двома зубчастими коліщатами з боків і гнучким «хвостом» для балансування. Робот, що важить близько півкілограма, закидається у приміщення, після чого починає їздити туди-сюди, знімаючи на камеру те, що відбувається навколо незалежно від рівня освітленості всередині. Він може витримати падіння після кидка з відстані 36 метрів або з дев'ятиметрової висоти. Складний пристрій SearchStick, що йде у комплекті, схожий на товсту вудку, дозволяє закріпити міні-робота на одному кінці та підняти над стіною, висота якої значно перевищує людський ріст.

Мікроботи цього ж виробника (модель Throwbot) вже несуть службу у поліцейських і пожежних підрозділах США. А самі Recon Scout XT пропонувалися також у модифікації для військово-морського флоту.

Вартість контракту ReconRobotics з армійським відомством Rapid Equipping Force (REF), що поставляє обладнання для сил оперативного розгортання, складає $4,8 млн.

 

За матеріалами: science.compulenta.ru