Реклама

DARPA виділило кошти на розробку проекту кібербійців "Аватар"

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Saturday, 25 February 2012

проект DARPA "Аватар"Оборонне наукове агентство DARPA виділило 7 млн дол. на розробку проекту «Аватар», у рамках якого на полі бою повинні бути задіяні найсучасніші та найперспективніші технології, що зустрічались дотепер тільки у фантастичних фільмах.

Згідно заяви представників DARPA, у рамках проекту «Аватар» будуть розроблятись інтерфейси та алгоритми, що дозволяють солдатам ефективно взаємодіяти з напівавтономними двоногими машинами, своєрідними сурогатними кібербійцями, які замінять людей у найбільш небезпечних точках.

Ці роботи будуть досить розумні та гнучкі, щоб виконувати найскладнішу військову роботу, наприклад зачищати приміщення, нести вартову службу чи евакуйовувати поранених. Людиноподібні роботи зможуть працювати під контролем солдатів, які будуть віддавати накази і вказувати цілі своїм механічним товаришам по службі.

Звучить як опис сюжету фантастичного роману, але, тим не менш, вже існують деякі ключові технології ходячих військових роботів. Наприклад, гуманоїдний робот-випробувач Petman, призначений для імітації фізіології солдат, робот Sarcos або робот-мул AlphaDog здатні взаємодіяти з людиною та виконувати безліч найскладніших функцій.

Не виключено, що роботами проекту «Аватар» можна буде керувати і дистанційно. Принаймні, у DARPA вказують на необхідність застосування «ключових досягнень в області телеприсутності і дистанційного керування».

Це означає, що у майбутньому солдати буквально «влізуть у шкіру» механічного бійця. На даний час на мавпах вже пройшов ряд успішних дослідів зі створення інтерфейсів мозок-комп'ютер, які у перспективі дозволять керувати машинами за допомогою сигналів мозку.

Програма «Аватар» добре доповнює ще одну «фантастичну» ініціативу DARPA - проект Counter Laser Technologies. Він спрямований на розвиток контрзаходів, які захищають зброю від впливу високоенергетичних лазерів. Поки нічого навіть не чутно про реальну появу бойових лазерів на полі бою, але, тим не менш, у DARPA вже почали розробку систем, які забезпечують захист від цієї перспективної зброї.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru