Реклама

"Рідкий" бронежилет у 2 рази легший і тонший за звичайні аналоги

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 16 April 2012

рідкий бронежилетКожній людині доводилось кидати у воду важкі предмети. Спостерігаючи за цим можна помітити, що рідина прекрасно сповільнює предмет і значно пом'якшує удар. І цей принцип був використаний для створення нового типу засобів індивідуального захисту для військовослужбовців і співробітників поліції, відповідно до інформації від відомої оборонної компанії BAE Systems, використання лише невеликої кількості рідини дозволяє одержати бронежилет, що за ефективністю у кілька разів перевершує звичайні бронежилети. При цьому, "рідкий" бронежилет важить майже у два рази менше і майже у два рази тонший за звичайні бронежилети.

Звичайні бронежилети виготовляються з багатошарового кевлару з додатковими металевими і керамічними вкладками, що збgjільшують ступінь захисту. Проблема полягає у тому, що такий бронежилет важить принаймні близько 10-11 кілограм, збільшуючи навантаження на солдата, який повинен нести ще й зброю, боєприпаси і продукти харчування. Тому, особливо в умовах жаркого клімату, скинути з плечей зайві 5 кілограм ваги буде дуже доречно.

У новому типі бронежилету, який розробила BAE Systems, використовується лише 10 шарів кевлару, між якими розташовується тонка ємність, заповнена спеціальною сполукою. Ця сполука, Shear Thickening Liquid, являє собою колоїдну суміш розчинника і дрібних твердих частинок. У відеоролику, наведеному нижче, можна побачити порівняння результату стрільби 9-мм кулями по "рідкому" бронежилету і по захисту, що складається просто з 30 шарів кевлару.

ridkyj_bronezhelet_big

Коли куля потрапляє у бронежилет, частинки у рідині Shear Thickening Liquid ущільнюються, у результаті чого ділянка в області влучання стає твердою. Це дозволяє розподілити енергію кулі по більшій площі, що, у загальному, і є основною функцією бронежилету. Згідно BAE Systems, їм вдалося зменшити вагу і товщину бронежилету на 45 відсотків, залишивши ефективність захисту на колишньому рівні. А це, у свою чергу, дасть солдатам більшу свободу пересування і знизить фізичне навантаження.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org