Реклама

Індивідуальний детектор пострілів допоможе солдатам боротися зі снайперами

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 06 May 2011

антиснайперский радарТиповий американський морпіх тягає на собі декілька кілограм електронних ґаджетів, які повинні полегшувати (і зберігати) йому життя на полі бою. Схоже, що незабаром число високотехнологічних помічників збільшиться ще на один прилад.

Ним стане «індивідуальний детектор пострілів» (Individual Gunshot Detector, скорочено - IGD), здатний моментально виявляти джерело стрільби в полі зору солдата та за його спиною. Завдяки цьому радару, можна визначити місцезнаходження ворожих стрільців як візуально, так і з встановленням приблизних координат.

Численні тести, проведені серед потенційних солдатів американської армії, виявили, що більшість майбутніх вояків найбільше бояться не килимових бомбардувань і хімічної зброї, а снайперів. Воно й зрозуміло, адже з останніми зіштовхуватися доводиться дуже часто. IGD відловлює снайперів моментально - але, звичайно, тільки після як мінімум одного зробленого пострілу.

антиснайперський радар

Працює IGD за акустичним принципом. Чотири сенсори вловлюють звук пострілу, на основі отриманих даних визначають місце розташування джерела сигналу та відображають його на маленькому дисплеї виносного модуля (на фото закріплений у солдата на ремені).

Тестувати IGD збираються в Афганістані - саме там проблема снайперів гостра як ніколи. До кінця року в цей регіон буде відправлено 13000 комплектів мобільних радарів.

 

 

За матеріалами: blogga.ru