Реклама

Кулі CompBullet зі спеціальними отворами істотно зменшують віддачу від пострілу

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Thursday, 15 December 2011

compbulletsЗбройові майстри всього світу прагнуть того, щоб швидкість вильоту кулі зі ствола була максимально можливою при мінімальній силі віддачі. Компанія CompBullet, італійський виробник боєприпасів, випускає однойменну серію куль, які, як вони стверджують, залишають ствол зброї значно швидше звичайних куль. Крім цього істотно знижена віддача при стрільбі такими боєприпасами. А вся їхня таємниця полягає в отворах, що з'єднують внутрішню порожнину кулі з навколишнім середовищем.

Кулі CompBullet випускаються різних калібрів і під різні типи стрілецької зброї. Але в них усіх є отвори, які служать відразу трьом цілям. Насамперед, під час пострілу, коли куля рухається всередині ствола, порохові гази, що проходять крізь ці отвори, забезпечують створення газового прошарку, який зменшує тертя між кулею та внутрішньою частиною ствола зброї.

compbullets

У той момент, коли куля залишає ствол, порохові гази викидаються крізь отвори у різні сторони, що створює додатковий ефект дулового гальма. Дулове гальмо - це пристрій, що кріпиться на кінці ствола, який перерозподіляє порохові гази, що вилітають зі ствола, так, що вони компенсують частину ефекту віддачі. І отвори куль CompBullet виконують ту ж саму роль.

compbullets

Крім цього, порохові гази, що випускаються крізь отвори у кулі, створюють реактивний ефект, який ще трохи збільшує швидкість польоту кулі. Звичайно, важко сказати, наскільки істотним і ефективним є таке реактивне прискорення, проте цей ефект присутній і він працює.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org