Реклама

Армія США виявлятиме загрози на полі бою "зчитуванням думок"

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Saturday, 29 September 2012

Cognitive Technology Threat Warning SystemПісля більш ніж чотирьох років досліджень Агентство перспективних оборонних науково-дослідних розробок США (DARPA) створило систему, що успішно поєднує можливості військових спеціалістів, ЕЕГ-сканерів, 120-мегапіксельних камер і безлічі комп'ютерів, що працюють із алгоритмами когнитивно-візуальної обробки, у єдиний кібернетичний колективний розум. Розробка одержала назву Cognitive Technology Threat Warning System (CT2WS) і буде застосовуватися у бойових ситуаціях з метою значного поліпшення здібностей Армії США у питанні виявлення загроз.

Система складається із двох розрізнених частин - 120-мегапіксельної камери, встановленої на штативі, що надає огляд місця бойових дій, і комп'ютерної системи. Остання виглядає так: перед монітором сидить військовий із електроенцефалографічним шоломом на голові, а у комп'ютер надходять зображення від камери, що оброблюються за допомогою спеціальних алгоритмів. На основі аналізу зображень робиться висновок про наявність або відсутність загроз (ворожих військових, снайперських укриттів, саморобних підривних пристроїв і т.п.). Всі ймовірні загрози показуються військовому, чий мозок приймає рішення, чи є вони справжніми, чи за загрозу були прийняті, наприклад, гілка дерева або тінь, відкинута птахом, що пролетів, і тривога помилкова.

Військовий підключений до комп'ютерної системи за допомогою ЕЕГ-інтерфейсу, що безупинно сканує його мозок на предмет виявлення відповідної реакції у вигляді хвилі P300, що виникає у тому випадку, якщо мозок розпізнає щось важливе. Це може бути, наприклад, обличчя людини або блиск снайперського прицілу. Хвилі P300 дуже надійні та можуть викликатися навіть підсвідомо.

Cognitive Technology Threat Warning System

По суті, система CT2WS використовує неперевершену здатність людського мозку розпізнавати об'єкти. У ході тестування 120-мегапіксельна камера у поєднанні з комп'ютерними алгоритмами подавала 810 помилкових сигналів тривоги за годину, тоді як при участі людини цей показник знижувався всього до п'яти.

Мозок людини працює дуже швидко. За словами представників DARPA, CT2WS показує операторові 10 зображень за секунду, і це, очевидно, ніяк не впливає на точність їхнього аналізу. Зараз загальна точність системи складає 91%, але після виведення розробки зі стадії прототипу DARPA має намір покращити цей показник.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: radiomaster.ru