Реклама

Нанотехнології допомагають лікувати рак

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Friday, 09 January 2009

cancerАмериканські дослідники стверджують, що їм удалося використати наночастинки золота для керованого введення ліків при різних захворюваннях, зокрема - при раку.

Команда вчених з Мічіґанського Технологічного Інституту опублікувала опис роботи свого винаходу в журналі «ACS Nano». У статті стверджується, що система здатна вводити різні ліки в певні частині тіла з необхідними інтервалами.
В основі пристрою лежить той факт, що різні частки по-різному реагують на інфрачервоне світло. Різні ліки, пов'язані із частинками, можуть вивільнятися саме тоді й там де необхідно.

Однією з переваг точного «наведення» ліків усередині тіла є те, що навіть при прийомі відносно токсичних препаратів ризик нанести пацієнту зайві ушкодження зводиться до мінімуму.

Під час випробувань наночастинки розміром в один нанометр доставляли ліки до пухлини, що дозволило уникнути багатьох побічних ефектів, характерних для традиційної хіміотерапії.

На область шкіри, під якою була розташована пухлина, направлялося світло ближнього інфрачервоного спектру. Як тільки наночастинки потрапляли під його вплив, вони нагрівалися й вивільняли ліки.

Але серйозні захворювання звичайно вимагають введення цілого комплексу ліків з певними інтервалами. І саме в розв'язанні цієї проблеми досягли успіху вчені.

Розроблений дослідниками пристрій містить у собі дві наночастинки різних форм, які мають різну температуру плавлення, що дозволяє вивільняти два різних препарати в необхідній точці в різний час.

Теоретично можливе збільшення кількості препаратів до 4, якщо вдасться створити наночастинки чотирьох різних форм.