Реклама

Біонічні очі допоможуть людям з вадами зору

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Saturday, 10 January 2009

EyeУ світі, що розвивається, росте число людей, що важко страждають від порушення зору через пошкодження сітківки ока, тим більше з віком населення й поширенням діабету. Пошуки технологічного рішення проблеми пробудили інтерес до 'біонічних очей'.

Пристрої, розроблені до теперішнього моменту, зазвичай вимагали установки кремнієвого кристала в око, що електрично стимулював нерви сітківки у відповідь на світло. Такий метод дав вражаючі результати, але імплантовані кристали мають свої недоліки.

Їх відносно великий розмір означає, що вони блокують світло, що могло би падати на здорові ділянки сітківки, крім того, вони можуть викликати пошкодження тканин, сльозотечу.

Отже, Джефрі Олсен (Jeffrey Olsen) з Лікарні університету Колорадо знайшов абсолютно нове рішення – посилення світла, що досягає сітківки, за допомогою усе ще функціонуючих світлочутливих клітин ока.

Посилення світла може бути досягнуте завдяки імплантації квантових точок – наночасточки напівпровідників – безпосередньо в сітківку, стверджує він. Цей флуоресцентний компонент при взаємодії із протонами й створює ефект, що робить будь-яке зображення, отримане сітківкою яскравіше.

У квантових точок є кілька переваг: вони не вимагають зовнішнього джерела енергії, вони набагато менші кремнієвих кристалів, і можуть бути покриті біоактивною речовиною, що дозволяє їм залишатися лише в визначених тканинах у сітківці.

Експерименти на пацюках показали, що цей підхід працює, говориться в заявці на патент. Пацюки, яким були введені квантові точки в сітківку, показали більш високу електричну активність у сітківці, ніж ті, які одержали ін'єкції сольового розчину, або взагалі не піддавалися впливу.