Реклама

Наслідки інсульту лікуватимуть стовбуровими клітинами

( 2 Голосів, Всередньому: 2.50 із 5 )
Monday, 19 January 2009

stem_cellsБританська біотехнологічна компанія ReNeuron Group починає перші у світі практичні випробування з метою перевірки ефективності терапії стовбуровими клітинами на хворих, що перенесли інсульт. В минулу неділю в компанії офіційно оголосили, що отримали дозвіл від Міністерства охорони здоров'я країни на випробування за участю стовбурових клітин, отриманих з організму плоду.

"Стовбурові клітини відкривають широкі можливості для лікування, зокрема для відновлення тканин головного мозку, втрачених у результаті інсульту. Ми дуже раді, що одержали офіційну можливість тестувати новий метод, ставши координатором перших клінічних випробувань за участю невральних стовбурових клітин", - говорить керівник групи досліджень і викладач кафедри неврології в Університеті Глазго Кейт Муір.

Зараз близько половини пацієнтів, що перенесли інсульти, в результаті приступу залишаються з тими чи іншими фізичними недоліками все життя, особливо часті випадки пошкодження мозку. Однак дослідники стверджують, що ін'єкції стовбурових клітин повинні допомогти мозку в оздоровленні районів, що постраждали від інсульту.

Очікується, що перші пацієнти для випробувань будуть набрані під час початкової стадії реалізації програми, а самі клінічні випробування стартують навесні цього року. Чотири групи із трьох пацієнтів повинні будуть одержати спеціальну ін'єкцію стовбурових клітин через 6-24 годин після інсульту.

 

За матеріалами: cybersecurity.ru