Реклама

Чотириногий робот Cheetah встановив рекорд швидкості пересування

( 9 Голосів, Всередньому: 4.78 із 5 )
Friday, 09 March 2012

чотириногий робот Cheetah ("Гепард")Чотириногий робот Cheetah ("Гепард"), розроблений компанією Boston Dynamics, встановив рекорд швидкості серед ходячих роботів. Як повідомляється на сайті Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США, Cheetah зміг розігнатися до 29 кілометрів за годину.

Попередній рекорд швидкості серед ходячих роботів був поставлений у 1989 році і склав 21 кілометр за годину.

В основі механіки Cheetah лежить принцип руху найбільш швидких тварин. Як і гепард робот розвиває швидкість за рахунок згинання та розгинання "спини". Протягом року Boston Dynamics планує випробувати робота Cheetah у природних умовах.

Cheetah розробляється у рамках програми роботобудування M3 (Maximum Mobility and Manipulation) на замовлення DARPA. Програма не має конкретних військових цілей і є більше науковим проектом. Її результати, тим не менш, можуть надалі бути використані у військових цілях.

У цей час компанія Boston Dynamics також займається розробкою для DARPA в'ючного робота LS3 (Legged Squad Support System), призначеного для перенесення спорядження американських військовослужбовців. Робот пересувається на чотирьох кінцівках і орієнтується за допомогою візуальних і аудіодатчиків на свого "хазяїна". LS3 здатний самостійно пересуватися, прокладати і коректувати маршрут, а також обходити перешкоди.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru