Реклама

У США збудують перший повноцінний завод по виробництву біопалива з тирси

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 07 March 2012

біопаливоНезважаючи на роки федеральних преференцій з боку влади США, індустрія целулоїдного біопалива, що ставить за мету одержання етанолу з деревної стружки і подібних матеріалів рослинного походження замість кукурудзи, досі ніяк не може розпочати комерційне виробництво.

І ось нарешті хороші новини для набираючої обертів індустрії: каліфорнійський біотехнологічний стартап Virdia, що конвертує целюлозу у прості вуглеводи (моно- та дисахариди, що мають солодкий смак та розчинні у воді), анонсував одержання фінансування у розмірі $100 млн від приватних інвесторів і публічних фінансових установ на спорудження першого повноцінного заводу.

Саме по собі конвертування целюлози у прості вуглеводи вважається найважчою стадією виробництва целулоїдного біопалива. Згодом отримані целулоїдні прості вуглеводи можна буде переробити в етанол за допомогою ферментативного бродіння. 

Virdia завод з виробництва простих вуглеводів

Пілотний завод із виробництва простих вуглеводів Virdia у штаті Вірджинія виробляє сотні кілограм простих вуглеводів у день з тирси. (Фото Virdia.)

Тирса та інші целулоїдні матеріали мають кілька незаперечних переваг. Наприклад, вони є всюди і не конкурують із сільськогосподарськими культурами, такими як кукурудза.

Virdia, що колись носила назву HCL Cleantech, розмелює тирсу, очищає її і потім розчиняє целюлозу та геміцелюлозні компоненти у соляній кислоті, проводячи кислотний гідроліз. Побічним продуктом процесу є коричнева порошкоподібна субстанція - лігнін, що також може бути використаний при виробництві інших видів біопалива та різних корисних хімікатів.

Сам по собі кислотний гідроліз - процес далеко не новий, але разом із тим і занадто дорогий, щоб використовуватися для одержання дешевих простих вуглеводів. Ключова відмінність, ноу-хау Virdia, полягає у патентованому процесі, що дозволяє здійснювати недорогу рециркуляцію (відновлення та повторне використання) кислоти, що робить процес гідролізу дешевшим і чистішим. Ще одним достоїнством своєї методики компанія називає можливість отримувати більше простих вуглеводів на тонну біомаси, ніж усі інші технології, які зазвичай покладаються на ферментативне розщеплення. Вихід Virdia-продукту знаходиться у межах від 95 до 97% від теоретичного максимуму, тоді як конкуренти з їхнім ферментативним процесом задовольняються 75-80%. Напевно, саме тому тільки Virdia і вдалося залучити настільки значне фінансування.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru