Якби астрономи у далекому майбутньому поглянули на оточуюючий космос, вони, можливо, зробили б висновок, що наша галактика у всесвіті єдина, стверджує один із провідних американських космологів.
Навіть із найчутливішими детекторами майбутні вчені не зможуть спостерігати випромінювання, що залишилося від вибуху Великого Вибуху, вивчати рух віддалених галактик, щоб зробити висновок, що всесвіт розширюється, чм навіть бачити віддалені об'єкти.
В майбутньому сила, зараз відома астрономам як темна енергія, розтягне всесвіт настільки, що об'єкти будуть віддалятися один від одного зі швидкістю, що перевищуватиме швидкість світла.
"Нічого не може рухатися крізь простір швидше, ніж швидкість світла, але простір може робити все що завгодно, наскільки ми знаємо", повідомляє професор Лоренс Краус (Lawrence Krauss), космолог Арізонського Державного Університету (Arizona State University).
Навіть без темної енергії, існують регіони у всесвіті, що віддаляються від нас швидше ніж світло, говорить він.
Світло від таких об'єктів не може досягти нас. Так, врешті-решт, всесвіт зникне перед нашими очима", повідомляє Краус.
Темні віки?
Вчені ще мають деякий час, аби з'ясувати це.
Враховуючи теперішні оцінки розширення всесвіту, нові темні віки почнуться не раніше ніж через 50 мільярдів років. Сонце вже давно б загинуло; ймовірно, захопивши з собою і Землю, але цивілізації могли б жити й десь у іншому місці в галактиці.
"Логічно буде припустити, що можуть з’явитись цивілізації, досить схожі на нашу, але вони житимуть в порожньому, незрозумілому всесвіті", повідомляє Краус.
Вчені ведуть пошук гравітаційних хвиль, які могли би підтвердити теорію інфляційного Всесвіту. Вони, можливо, залишили слід як полярність у реліктовому випромнюванні, що залишилось після Великого Вибуху.
У квітні, Європейське Космічне Агентство планує запуск орбітального телескопа Планк (Planck), що вивчатиме реліктове випромінювання.
Фізики, можливо, також отримають деякі підказки з експериментів, що проводитимуться на найбільшому та найпотужнішому прискорювачу частинок, Великому Адронному Колайдері, який буде здатний виробляти субатомні частинки. Ці частинки зможуть зобразити умови екстремального високоенергетичного космічного середовища.
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: