Реклама

Телескоп Kepler вирушив на пошуки позаземного життя

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 08 March 2009

kepler_startЗі стартового майданчику бази ВПС США на мисі Канаверал у Флориді стартувала ракета Delta II з новітнім дослідницьким супутником Kepler на борту. Старт відбувся в суботу 7 березня о 5:50 за київським часом.

Як розповіли в НАСА, відразу після включення основних двигунів ракети Delta II відбувається вмикання основного двигуна, через 65,5 секунд відбувається вмикання ще трьох прискорювачів. У парі з першим ступенем вони працюють протягом 4,5 хвилин, піднімаючи ракету із супутником на висоту 185 кілометрів над Землею, де тяжіння вже майже відсутнє. На завершення всіх запланованих маневрів необхідно трохи більше 6 хвилин. Подальші 43 хвилини необхідні для вирівнювання по орбіті та положенню. Потім включаються в роботу двигуни другого ступеню, що піднімають телескоп ще вище. Після того, як другий ступінь випрацює запас палива, відбувається його відключення та відділення супутника з невеликим третім ступенем, що піднімає Kepler протягом 5 хвилин на остаточну орбіту.

У підсумку, з моменту старту до моменту виходу на орбіту проходить рівно 62 хвилини. Після закінчення цього терміну телескоп розміщається на тій же орбіті, де вже кілька років працює інфрачервоний телескоп Spitzer - 1528 кілометрів над Землею.

За словами вчених, завдання Kepler по істині глобальне - він займеться пошуком планет, схожих на Землю. Kepler буде досліджувати інші зоряні системи й вдивлятися в їх так звані населені зони - регіони, які віддалені від зірок на таку відстань, при якій вода може перебувати в рідкому стані на поверхні планети. "Місія спробує відповісти на одне з основних питань астрономії - чи одні ми у Всесвіті? Якщо більшість телескопів зараз вирішують спеціалізовані завдання, то Кеплеру потрібно буде відповістити на запитання, що цікавить всіх людей на планеті. Якщо будуть виявлені ознаки інших цивілізацій, то це буде величезна сенсація", - говорить Едвард Веллер, помічник директора наукових програм НАСА.

kepler1

>Після сьогоднішнього виводу на орбіту телескопу науковим фахівцям будуть потрібні 2 місяці, щоб підготувати обладнання та увімкнути всі системи Kepler. По закінченню цього терміну Kepler почне вдивлятися в більш ніж 100 000 зірок у сузір'ях Ліри та Лебедя. Пропрацювати апарат повинен не менше 3,5 років і весь це час він буде працювати без будь-яких перерв.
"Ми будемо спостерігати за найрізноманітнішими зірками - від найменших, де планети можуть бути розташовані дуже близько до величезних зірок, що перевищують за розміром наше Сонце - тут планети повинні бути набагато далі від світила, інакше воно просто спалить їх. Все обладнання телескопа оптимізоване для пошуку планет, схожих на Землю, планет, де може бути й повинно бути якесь життя. Сподіваюся, що Kepler підкаже нам, чи є Земля лише однією з багатьох чи ми - унікальне явище", - говорить Вільям Борускі, старший науковий керівник місії в Науково-дослідному центрі НАСА ім. Еймса.

Фахівці повідомляють, що Kepler обладнано найсучаснішою 95-мегапіксельною камерою, що робить його найбільш «пильним» із всіх аналогічних апаратів, що працюють на орбіті. Саме ця камера буде шукати планети, схожі на нашу.
Окрім камери, Kepler оснащений дуже чутливими до світла інструментами, які можуть фіксувати мінімальну зміна рівня світності зірок. Пояснимо: сучасні апарати можуть знаходити екзопланети, тільки коли ті проходять повз свої зірки та на зірках утворюються чорні "крапки", якими і є ці планети. Якщо в безпосередній близькості від зірки пройде така планета-гігант, як Юпітер, то світність зірки знизиться приблизно на 1%, якщо повз зірку пройде планета, аналогічна Землі, то світність зірки знизиться всього  на 0,0000086%.

kepler2

"Це дуже маленький показник, зафіксувати який складно. Саме для цього Кеплер буде "дивитися" на одні й ті ж зірки більше трьох років", - пояснює Джеймс Фенсон, проектний менеджер Кеплера.

Фахівці говорять, що для фіксування зміни світимості зірок, Кеплеру необхідно буде спостерігати за кожним транзитом планет навколо кожної зірки як мінімум чотири рази. Дані, які орбітальний телескоп буде передавати 1-2 рази на місяць, пізніше будуть підтверджуватися наземними апаратами.

У НАСА повідомляють, що проект по реалізації Kepler від етапу ідеї до етапу виводу апарата в космос зайняв майже 17 років.

 

 

За матеріалами: cybersecurity.ru