Реклама

Протиракетні бойові лазери Пентагону

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 04 March 2009

airboneУ Пентагона може незабаром з'явитися нова протиракетна зброя - лазерна установка, розташована в передній частині великого реактивного літака, потужності якої достатньо для збивання ракет зразу після їхнього запуску з землі.


У відео ролику (англійською мовою) відображаються результати останнього раунду тестування бойового лазера, що закінчилося в грудні 2008 року.

На початковому етапі тестування дослідний зразок, встановлений в літаку на землі, попадав у ціль інфрачервоним променем тривалістю в одну секунду. Дещо раніше лазерна система була випробувана в повітрі. Тести показали, що й під час польоту зброя здатна відстежити модель ракети досить добре, щоб впевнено навести на ціль потужний лазерний промінь.

У проекті беруть участь такі оборонні компанії як Боїнг (Boeing), Локхід Мартін і Нортроп Граммен (Northrop Grumman), а також безліч військових інженерів збройних сил США.

Перше випробування основної бортової лазерної зброї в умовах, наближених до реальних бойових, намічається на серпень 2009 року.

Однак, не все ясно з фінансуванням проекту в майбутньому. Нова адміністрація Обами все ще не вирішила, чи продовжити розвивати зброю після 2009 року.

 

За матеріалами: newscientist.com