Реклама

Вакуумний ранець дозволить легко підніматись по вертикальним поверхням

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 22 June 2012

вакуумний ранецьПристрої, що використовують вакуум і дозволяють підніматися на вертикальні поверхні, не є чимось абсолютно новим. Проте, дотепер не було створено легкого, портативного і практичного пристрою, що міг би дозволити військовослужбовцям або рятувальникам переміщатися по стінах у стилі Спайдермена.

Щоб виправити цю ситуацію, американські військові організували конкурс, у якому взяли участь команди 17 університетів. Кожна команда повинна була розробити та продемонструвати конструкцію вакуумного агрегату, що дозволив би команді із чотирьох чоловік по черзі забратися на дах будинку по стіні, не використовуючи мотузок і гаків. Головним призом була винагорода у сумі 50 тисяч доларів та контракт із військовими на продовження розробки технології.

Одним із ключових вимог до вакуумного агрегату була його вага, що не повинна була перевищити 10 кілограм. Задовольнити цю вимогу вдалося лише одній команді, команді університету Юти "Ascending Aggies" з їхньою вакуумною установкою PVAC (Personal Vacuum Assisted Climber). І саме ця команда стала переможцем даного конкурсу.

Установка PVAC складається з ранця, на якому закріплені вакуумні насоси та акумуляторні батареї. До вакуумних насосів за допомогою гнучких вінілових шлангів підключаються насадки. Поверхня цих "липких" насадок виготовлена з м'якого піноутворюючого матеріалу, що забезпечує хороший рівень вакуумування практично на будь-якій поверхні. До насадок, які тримає у руках людина, на тросиках прикріплені стремена, у які просовуються ноги. Завдяки цьому пересування по стіні дуже нагадує підйом по сходам.

Інші 16 команд, що брали участь у конкурсі, одержали заохочувальні призи у розмірі 20 тисяч доларів. А переможець, команда з Юти, одержала основний приз у 50 тисяч доларів і контракт на суму 100 тисяч, націлений на те, щоб зробити їхню систему більш легкою, більш практичною та менш гучною. Так, шум від роботи вакуумних насосів є основною проблемою. І поки ця проблема не буде вирішена, годі й думати про команду спецназу, що тишком піднімається по вертикальній стіні будинку чи ворожої споруди.

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org