Реклама

Рик із глибокого космосу

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 11 January 2009

spaceПро космос, особливо про далекий, звичайно думають як про тихе місце, але днями команда астрономів виявила дивний шум у шість разів перевищуючий нормальну гучність. Походить цей рик із глибокого космосу і його джерело невідоме.

Звичайно ж, мова йде не про звукові хвилі, які практично не можуть поширюватися у вакуумі, на відміну від радіохвиль.
Радіохвилі розповсюджують багато об'єктів у всесвіті, навіть наша галактика постійно виробляє фоновий шум (вперше виявлений в 1931 році). Інші галактики теж по-своєму «шумлять», але отриманий сигнал набагато сильніший, ніж астрономи могли очікувати.

«У всесвіті відбувається щось нове і цікаве» - заявив із цього приводу Алан Когут, учений із Центру космічних польотів NASA Годард.

Команда на чолі з містером Когутом виявила сигнал за допомогою приладу ARCADE (Absolute Radiometer for Cosmology, Astrophysics, and Diffuse Emission), що був запущений в 2006 році й перебуває на висоті 36 500 метрів.

Основною місією ARCADE був пошук слабких сигналів від першого покоління зірок, але замість цього він виявив шум по силі в шість разів перевищуючий будь-які припущення астрономів.

Детальний аналіз виключив зі списку можливих джерел шуму древні зірки й інші відомі джерела радіовипромінювання, в тому числі газ на зовнішній частині нашої галактики.

Інші галактики також не можуть бути джерелом звуку - їх просто недостатньо для створення сигналу такої сили.
«Щоб одержати такий сигнал, довелося б упакувати галактики як кільки в банку, між ними просто не було б вільного місця»

Сигнал у шість разів сильніше всіх відомих джерел радіовипромінювання у всесвіті разом взятих.
Схоже, пошуки джерела цього незрозумілого «рику всесвіту» стануть однією із найбільш захоплюючих задач сучасної астрономії.

 

 

За матеріалами: iscience.ru