Реклама

Телескоп Kepler використають для пошуку сфер Дайсона навколо далеких зірок

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Wednesday, 24 October 2012

сфера ДайсноаФонд Джона Темплтона (Templeton Foundation) виділив грант у розмірі 200 тисяч доларів вченому-астрономові Джефу Марсі, який є керівником проекту SETI, на здійснення пошуку далеких зірок, оточених, так званими, сферами Дайсона. Більше п'ятдесяти років тому Фрімен Дайсон (Freeman Dyson) висунув гіпотетичну ідею створення величезних структур, що повністю оточують центральну зірку системи. Ця структура, що одержала назву сфери Дайсона, збирає величезну кількість енергії, що випромінюється зіркою, за допомогою якої технологічно розвинута цивілізація може задовольнити всі свої енергетичні потреби і здійснити експансію цивілізації у космос.

План Джефа Марсі полягає у ретельному вивченні тисяч знімків, зроблених космічним телескопом Kepler. Деякі аномалії у спектрі випромінювання зірки можуть вказувати на присутності навколо неї сфери Дайсона, і якщо такі зоряні системи будуть виявлені, то вони стануть об'єктами подальшого більш пильного вивчення. Цікавий той факт, що у рамках виділеного гранта буде здійснюватись не лише пошук сфер Дайсона, вчені також будуть вести пошук "лазерних слідів" діяльності позаземних цивілізацій.

"Технологічно розвинуті цивілізації можуть обмінюватися даними зі своїми космічними апаратами, що розташовуються у різних точках галактики, за допомогою променів лазерного світла видимого або інфрачервоного діапазону. Світло лазера чужої цивілізації виявити досить легко, тому що вся його енергія зосереджена у вузькому промені і його світло має строго певний колір або частоту. Світло від досить потужного лазера може затьмарювати собою навіть світло від центральної зірки системи" - розповідає Джеф Марсі.

сфера Дайсона

Сфера Дайсона навколо зірки в уявленні художника

Тема пошуку сфер Дайсона вже не нова. Ричард Керіген (Richard Carrigan), відставний вчений-фізик з лабораторії Fermilab також займається пошуками об'єктів, які перевипромінюють теплову енергію такими ж способами, якими це повинна робити сфера Дайсона. Тільки ось Керіген у своїх пошуках використовує дані від іншого наукового інструмента, від супутника Infrared Astronomical Satellite (IRAS). Пошук сфер Дайсона має з програмою SETI загальну мету - пошук ознак існування позаземних цивілізацій, які залишають у космосі фізичні сліди свого перебування, тільки у цьому випадку буде вестися не пошук штучних джерел радіовипромінювання, а пошук світлових слідів діяльності позаземних цивілізацій.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org