Реклама

Українські військові проведуть випробування нового протитанкового комплексу

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 21 October 2010

stugna-pМіністерство оборони України замовило у київського конструкторського бюро "Луч" десять нових протитанкових ракетних комплексів "Стугна-П". Цей контракт був включений у щорічне державне оборонне замовлення України. Згідно із планами українських військових, випробування комплексу відбудуться в 2011 році, після чого "Стугна-П" почне надходити на озброєння.

Проектування й розробка комплексу та ракет для нього велися при фінансуванні КБ "Луч" і компанії "Укрспецекспорт". "Стугна-П" дозволяє здійснювати постріли на відстань від ста метрів до п'яти кілометрів. Комплекс оснащений напівавтоматичною системою наведення по лазерному променю та може застосовуватися для ураження бронетехніки та маловисотних повітряних цілей.

Керовані ракети комплексу "Стугна-П" були створені на базі ракет "Стугна", призначених для запуску через гарматний ствол танка. Такі ракети виробляються в калібрах 100 та 125 міліметрів. Нова ракета дозволяє пробивати броню товщиною до 800 міліметрів.

Протягом останніх декількох років "Луч" займався створенням сімейства протитанкових керованих ракет із напівавтоматичною системою наведення по лінії візування. Мова йде про протитанкові ракетні комплекси "Корсар", "Скіф" і " Бар'єр-Б".

 

 

За матеріалами: lenta.ru