Реклама

Японські вчені пропонують відмінити поняття межі галактики

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 16 February 2012

межа галактикиДослідники з інституту фізики і математики Токійського університету та університету Наґої заявили, що говорити про поняття межі галактики немає змісту. До такого висновку вони прийшли за результатами комп'ютерного моделювання та співставлення даних моделювання з даними астрономічних спостережень.

Відомо, що у Всесвіті міститься 22 відсотки темної матерії, при тому, що звична для нас матерія займає всього 4,5 відсотки. Довгий час вчені не могли прийти до загальної думки, як саме розташовується темна матерія у Всесвіті.

Дослідники з Токійського університету прийшли до висновку, що у галактик немає чітко визначених меж розподілу матерії. Скупчення зірок, за даними вчених, є лише вузлами, між якими розтягується сітка темної матерії. Це знімає поняття маси галактики, оскільки скупчення зірок не є окремим утворенням у просторі.

Відповідно до теорії відносності Ейнштейна, галактика, як і будь-який масивний об'єкт, викривляє своїм гравітаційним полем траєкторію променя, що проходить повз або крізь нього, породжуючи так зване "гравітаційне лінзування". Скупчення зірок є досить яскравим об'єктом, тому сам по собі ефект лінзування помітити важко, але з його допомогою можна визначити розподіл темної матерії у Всесвіті. Опираючись на вже відомі факти і дані, отримані за допомогою оптичного телескопа SDSS, вчені змоделювали положення темної матерії відносно галактик.

Пряме спостереження темної матерії неможливе, оскільки вона не вивільняє електромагнітного випромінювання і не взаємодіє з ним. У науковому середовищі є багато думок про те, що саме є темною матерією, але поки не підтверджена жодна з них.

Стаття опублікована у журналі The Astrophysical Journal. Препринт статті доступний на сайті arXiv.org.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru