Реклама

Розроблено електрогенератор для підзарядки мобільних пристроїв від ходьби

( 6 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Friday, 04 November 2011

електрогенератор у взуттіВ Університеті Вісконсіна придумали, як пустити на підзарядку мобільних пристроїв енергію, яка виробляється під час ходьби. Для цього автори дослідження Ешлі Тейлор і Том Крупенкін використали електропровідні рідини та технологію електрозмочування.

Можливо, через кілька років, надягаючи кросівки, Ви будете точно знати, що зарядний пристрій у Вас завжди під рукою, вірніше, під ногою. І все завдяки тому, що кілька років тому вченим вдалося дізнатись, що щоразу, коли наша нога стикається з поверхнею, виробляється енергія потужністю у 20 ват.

І от американські дослідники запропонували спосіб як її можна акумулювати. Відомо, що якщо до краплі електропровідної рідини підвести електрод, то вона під дією заряду почне змінювати свою форму.

Тім Крупенкін і Ешлі Тейлор спробували запустити процес у зворотному напрямку: деформувати краплю і одержати заряд. Для цього вони помістили між двох пластин, покритих шаром діелектрика, краплини ртуті та галінстану. Як перетворювач постійного струму у змінний вчені використали резистор. Подальші досліди показали, що чим більше було крапель, тим вища потужність нового генератора.

І хоча з 150 крапель вдалося «вичавити» всього декілька міліват, дослідники вірять, що це тільки початок. За два наступні роки планується довести потужність до 10 ватів. Цього буде цілком достатньо, щоб підзарядити на ходу мобільник, GPS-навігатор чи навіть військову рацію.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru