Реклама

Людство забезпечать космічною електроенергією

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 24 February 2009

sonce_electroНещодавно утворена компанія Space Energy Inc. обіцяє забезпечити все населення нашої планети дешевою сонячною енергією вже через десятиліття. На таку сміливу заяву багато дослідників і вчених відреагували вкрай скептично. Так чи існує можливість добувати сонячну енергію в ближньому космосі та передавати її на Землю?

Концепція одержання енергії Сонця з орбіти нашої планети існує вже давно. Частково ця ідея реалізована в прототипах апаратів, панелі яких будуть акумулювати сонячне світло. Існує навіть ряд технологій, призначених безпосередньо для реалізації такого проекту.

Однак до перетворення грандіозного задуму в життя потрібно зробити ще дуже багато. І саме цим планує зайнятися компанія Space Energy Inc. Фактично, ця фірма є не комерційною організацією, а об'єднанням вчених, інженерів і бізнесменів, зацікавлених у забезпеченні Землі дешевою енергією.

Зібравшись разом, представники різних професій вирішили розплутати клубок зі зростаючих потреб в енергії та потенційній загрозі глобального потепління. Для цього на світ був витягнутий старий проект, якому повинні додати сил нові технології та солідні фінансові вливання. Учасники Space Energy Inc абсолютно впевнені в успіху свого підприємства.

«Те, що ми пропонуємо - набір досить простих технологій. Якщо ми відправимо супутники в космос так, щоб вони завжди залишалися в зоні сонячного світла, і розв'яжемо завдання якісної та безпечної передачі отриманої енергії на Землю, то зможемо зробити величезний прорив в енергетиці», - говорить Пітер Сейдж, представник Space Energy.

sbsp_schema

Ілюстрація © Mafic Studios, Inc. (Натисніть для збільшення)

Щомиті із сонячним світлом на Землю потрапляє 200 гігават енергії. Новатори пропонують акумулювати її на панелях навколоземних супутників і передавати вниз, до поверхні планети у вигляді направленого мікрохвильового випромінювання. Розташовані на Землі антени будуть перехоплювати сигнал і направлять його в електромережу. Якщо така схема буде реалізована, людство одержить стільки енергії, скільки йому знадобитися на будь-які потреби.

Єдине глобальне завдання, що висувають перед собою учасники консорціуму, полягає у винаході й розробці технологій, відповідальних за безпеку проекту.

 

 

За матеріалами: pravda.ru