Цілком імовірно, що вже в недалекому майбутньому, їдучи з дому на дві-три тижні, Ви вже не будете брати з собою зарядний пристрій для вашого мобільного телефону. Це стане можливим завдяки новій технології виготовлення мікрочипів, які будуть споживати в тридцять разів менше енергії та функціонувати в сім разів швидше, ніж найкращі зразки нині існуючих технологій.
Ця новітня технологія, названа PCMOS (probabilistic complementary metal-oxide semiconductor), стала результатом тривалої роботи команди вчених, у яку входили вчені зі США (Rice University) та Сінгапуру (Nanyang Technological University).
З самого початку, напрямком роботи цієї команди був пошук енергозберігаючих технологій у мікроелектроніці. Після вдалих випробувань перших дослідних зразків мікрочипів, виготовлених за технологією PCMOS, вчені займаються розробкою технологічного процесу, що дозволить серійно випускати нові мікрочипи для всіляких галузей застосування.
«Цілком можливо, що впровадження нової розробленої технології в область споживчої електроніки приведе до появи нового класу приладів з дуже низьким енергоспоживанням», — розповів професор Палем (Palem), основний ідеолог у розробці нової технології. «Для кінцевих користувачів це буде відчутним покращенням деяких споживчих властивостей приладів, наприклад, проміжок часу між перезарядженнями батареї мобільного телефону може збільшитися до декількох тижнів, у порівнянні з декількома днями на даний час».
Відповідно до заяв вчених, на основі нової технології стане можливим створення високопродуктивних мікросхем-генераторів випадкових чисел, що може забезпечити новий прорив у технологіях шифрування та передачі даних. Такі мікросхеми можуть увійти до складу ігрових приставок, електронних лотерей, систем Інтернет-Безпеки та інших пристроїв де використовуються випадкові обчислення.
Іншими, не менш перспективними, напрямками використання нової технології розробники вважають області комп'ютерної графіки і високошвидкісних обчислень. Незабаром мікросхеми PCMOS зможуть використовуватися в складі мультимедійного, біомедичного устаткування та у побутовій електроніці.
Розробники запевняють, що нова технологія може бути впроваджена і стати доступною на споживчому ринку вже через чотири роки та може стати гідним конкурентом технолгії CMOS, що займає на ринку лідируюче становище на теперішній час.
За матеріаламаи: techfuture.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: