Реклама

Вчені навчилися створювати штучні сухожилля із нановолокна

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 26 April 2009

shtuchni_suhozhylljaСпеціаліст з університету Манчестера розробила спосіб створення штучних сухожиль, що повинно значно прискорити процес відновлення після травм. Розробниця технології Люсі Босворт зазначає, що розрив зв'язок є найбільш поширеною травмою у спортсменів.


"Пошкоджені сухожилля дуже повільно гояться, нерідко неможливо відновити їхню колишню силу, а після лікування залишаються шрами і постійний біль", - розповіла експерт університету.

Існують два способи лікування розірваних зв'язок. Перший - дочекатися самостійного зростання тканин. При цьому травмовану ділянку довгий час не можна турбувати. Другий (більш травматичний) передбачає пересадку зв'язок з іншої ділянки тіла. У результаті на тілі людини утворюється відразу дві рани, пояснила Люсі.

Новий спосіб Босворт полягає у наступному: для створення штучних сухожиль вона особливим чином скручує біорозкладне нановолокно, яке можна вживляти у тіло людини. Утворюється тканина за структурою схожа на природну і може бути пересаджена на місце розриву. Вона буде сприяти зростанню, а штучна полімерна заміна поступово зникне, і на її місці утворюється своя власна сполучна тканина, йдеться у прес-релізі університету Манчестера.

За словами фахівців, такий спосіб трансплантації скоротить час, необхідний для відновлення після травми. Крім того, вірогідність  відторгнення такого трансплантату невелика. Незабаром розпочнуться перші клінічні випробування новинки, додають вчені.

Босворт припускає, що масове використання штучних сухожиль у лікарнях може початися приблизно через три роки.

Нагадаємо, раніше індійські вчені розробили унікальне штучне серце, основою для якого послужив устрій серця таргана.

 

Джерело: novynar.com.ua